سایت تخصصی پرورش هوش و روانشناسی کودک

دنیای ما

1392/6/23 13:19
نویسنده : زهره یوسفی
3,395 بازدید
اشتراک گذاری

دنیای ما پر از آدم های متفاوت است. این افراد به لحاظ نژاد، دین، استعداد و علائق و... متفاوت هستند... 


مهم نیست که ما اهل کجا هستیم، آنچه مهم است این است که به خاطر داشته باشیم که همه ی ما با هم فرق داریم و نیاز داریم که به یکدیگر احترام بگذاریم.
• اجازه ندهید در حضور شما از عبارات تبعیض آمیز استفاده شود.
فرزند شما ممکن است از عبارات تبعیض آمیزی استفاده کند و یا جوک هایی مغرضانه را تکرار کند. مثلاً: هم مهد خودش و یا هم کلاسیش را چاق و یا خپل معرفی کند. وقتی این عبارت ها را می شنوید، بر ناراحت شدنتان تأکید کنید و رنجش خودتان را به زبان بیاورید. «این غیر محترمانه است و من اجازه نمی دهم این حرف ها در خانه و یا کلاس من گفته شود»
• از همه ی گروه های قومی تصویری مناسب ارائه کنید.
از زمانی که فرزند شما بسیار کوچک است او را در برابر تصاویر مناسبی از گروه های قومی مختلف ـ شامل اسباب بازی های، موسیقی، ادبیات، تصاویر و ... قرار دهید.
• در آمیختن با تنوعات گسترده را تشویق کنید.
فرزندتان را در هر سنّی که باشد، تشویق کنید تا با افرادی از نژادها، جنسیت ها، توانایی ها و باورهای متفاوت ارتباط برقرار کند. اطمینان حاصل کنید که با گشاده رویی با افراد متکثّر مواجه می شوید تا کودکتان نیز از این که شما چگونه برای تفاوت ها احترام قائلید، تقلید کند.
• تصویری از دنیای ما، کشور ما، شهر ما و کلاس ما تهیه کنید.
نقشه ای از دنیا و یا کره ی زمین مهیا کنید. تصاویری از انسان ها به لحاظ رنگ پوست، نوع لباس و ... بر این نقشه و یا کره بچسبانید. حال شما تصویری زیبا از دنیای ما دارید.
عکس هر کدام از بچه های کلاستان را در یک رنگین کمان زیبا قرار دهید و خالق یک دنیای کوچک متنوع و قابل احترام باشید.
گروه روان شناسی بازی

 

پسندها (0)
شما اولین مشوق باشید!

نظرات (0)